×
Вхід в особистий кабінет
0 (800) 30 60 50
Безкоштовно по Україні

Історичне минуле кредиту

18 липня 2018, 11 : 01

fb
Історичне минуле кредиту

Кожен день ми напряму або опосередковано зіштовхуємось з поняттям кредит. Кредити повсюди, вони зайняли міцні позиції у житті людей. Про кредити ми чуємо з екранів телевізорів, по вулиці бачимо безліч реклам з пропозиціями, тощо. Тому поняттям “кредит”, наразі, нікого не здивуєш. 

Але звідки пішли кредити? Які є цікаві факти чи міфи про те, чим ми користуємось з кожним роком все більше і більше. Ми вирішили розповісти про кредити з цікавої та історичної сторони, бо історія кредитних відносин настільки багаторічна, що встигла обрости міфами, цікавими фактами і сюжетами....

Найперші згадки про кредити відносяться до періоду 2000 років до нашої ери. Тоді вважали, що кредит це ганьба для роду та сім'ї. А у дослівному перекладі з латини, "кредит" означає "довіра, вірю". Доречі, перший кредитний договір був складений у стародавньому Єгипті. В договорі містилась інформація який кредит і термін його повернення. Якщо ж кредит не повертали вчасно, то позичальник ставав рабом кредитора.

А у стародавньому Римі, тих хто не сплачував борги, чекало тюремне ув'язнення. Ув'язненого могли викупити члени родини. Якщо ж у сім'ї не було коштів, то позичальника вивозили на ринок і пропонували сплатити кредит будь-кому, а в'язень ставав заручником або рабом того, хто оплатив його борг.

В Індії, навпаки, були дуже підступні кредитори. Вони робили все так, щоб позбавити позичальника усього. При чому, всі їх дії були узаконені, тому вони мали владу. Вищу касту в Індії кредитори не чіпали.

А поняття “іпотека” у перекладі означає “підставка” і з'явилось воно у стародавній Греції. В іпотеку найчастіше давали землю. В разі не сплати боргу, земля переходила у власність кредитора.

Не можна оминути таке поширене поняття як “боргова яма”. Доречі, це не метафора. В Російській Імперії були спеціальні в'язниці під землею, куди влаштовували боржників до повної сплати боргу, або до повного його відпрацювання. Заручниками боргу могли стати не тільки самі позичальники, а  їх сім'ї також.

Ще один цікавий факт з минулого. Найбільшими боржниками в стародавні часи були королі та їх свита. 

Як бачимо, історія кредиту різноманітна. Кожна держава зробила свій невід'ємний вклад в розвиток сучасної системи кредитування. ТОВ “Мікрокредит” досі в повному обсязі користується поняттям “кредит”, адже ми довіряєм своїм клієнтам, і тому для оформлення кредиту не вимагаємо багато документів. Користуйтесь кредитом з розумом!

cумма:

сума кредиту:
Invalid Input
строк кредиту
Invalid Input
У мене є промокод
Invalid Input
Invalid Input
Сума кредиту:
Відсотки:
Термін повернення:
Всього до сплати:
Invalid Input

×